دوشنبه 28 مرداد 1398

به مناسبت هفته پژوهش صورت گرفت؛ افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان با حضور استاندار

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/09/09 11:50 بازدید: 288

استاندار در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان گفت: پژوهش ها باید قابلیت تجاری سازی داشته باشند تا به تولید ثروت، اشتغال و درآمدزایی منتهی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگاران، حضور غرفه ها و واحدهای متعدد دانشگاهی و پژوهشی در این نمایشگاه را بسیار امیدوارکننده دانست و افزود: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان متناسب با ظرفیت ها و مسائل استان بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی بر ضرورت تلاش بر تجاری سازی دستاوردها توسط پژوهشگران تأکید و تصریح کرد: پژوهشی که قابلیت تجاری سازی داشته باشد می تواند به تولید ثروت، اشتغال و درآمدزایی و بهبود وضعیت معیشتی مردم منتهی شود.

نماینده عالی دولت در گیلان دستاوردهای ارائه شده در این نمایشگاه را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: بخشی از این دستاوردها به سمت تجاری سازی حرکت کرده و موفق بودند.

وی افزود: امیدواریم با حمایت هایی که صورت می گیرد، دستاوردهای پژوهشی ضمن گام برداشتن در مسیر تجاری سازی کارنامه ی موفقی را از خود به جای بگذارند.

استاندار گیلان همچنین در حاشیه ی این نمایشگاه از موتورسیکلت برقی، پرکن برنج، کالرسورتر برنج و کالر سرتر چای که با استفاده از فناوری های دانش بنیان توسط پژوهشگران گیلانی ساخته شده بود، رونمایی کرد.

در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان 264 دستاورد پژوهشی و فناوری در 32 غرفه ارائه شده و از 7 لغایت 9 آذرماه در سالن ورزشی آتش نشانی در میدان انتظام رشت آماده ی بازدید علاقمندان است.

4 لغایت 10 آذر به عنوان هفته پژوهش نامگذاری شده است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی