دوشنبه 28 مرداد 1398
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری گیلان:

علم و فناوری را نمی‌توان با پول خرید/مهم‌ترین مؤلفه توسعه مردم هستند/پژوهش‌ها بر اساس نیاز استان باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/09/13 07:44 ویرایش : ‎1396/09/14 07:35 بازدید: 347

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری گیلان گفت: علم و فناوری را با پول نمی‌توان خرید بلکه به دست آوردن آن نیازمند تلاش و کار و سرمایه گزاری صحیح است.

به گزارش روابط عمومی دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری گیلان از بندرانزلی، امیر محمدپور عصر امروز در همایش گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری شهرستان بندرانزلی در سالن پایانه مسافربری دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گیلان اظهار کرد:  پژوهش باید پایه و اساس و پشتوانه تصمیم‌گیری‌ها در استان و کشور باشد.

وی با تأکید بر بومی کردن پژوهش‌ها بر اساس نیازهای استان گفت: پژوهش‌هایی که در سطح استان و ادارات مختلف انجام می‌گیرد  باید برای حل یک معضل استان باشد و باید این امر در اولویت باشد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری گیلان با اذعان به اینکه هرروز برای ما باید روز پژوهش باشد افزود: در اصل هفته پژوهش برای این است که در این هفته اولاً بتوانیم یک تبادل اطلاعات و ارزیابی از سال گذشته داشته و ثانیاً قدردان زحمات پژوهشگران و محققین عزیز باشیم.

وی افزود: هفته پژوهش و فناوری در سطح استان فرصت مناسبی است که توجه و تمرکز کافی روی ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری صورت پذیرد و این نمایشگاه سبب ایجاد فرصت تعامل بین ذی‌نفعان حوزه پژوهش و فناوری می‌شود.

محمدپور وی با اشاره به شناسایی توانمندی‌های پژوهش و فناوری مراکز تحقیقاتی بیان کرد:  تجاری‌سازی یافته‌های پژوهش و فناوری در قالب فن بازار، فراهم کردن فضای همکاری بین پژوهشگران، نهادینه کردن پژوهش در سطح جامعه و استان و برقراری ارتباط مراکز صنعتی، تولیدی با مراکز تحقیقاتی ازجمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش است.

وی بابیان اینکه مهم‌ترین مؤلفه توسعه مردم هستند تصریح کرد: حرکت روبه‌جلو تنها راه توسعه واقعی و درون‌زا در نظام اسلامی، دستیابی به علم و فناوری است و علم و فناوری را با پول نمی‌توان خرید بلکه به دست آوردن آن نیازمند تلاش و کار و سرمایه گزاری صحیح است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری گیلان گفت: پژوهشگران و نخبگان هم از افراد اثرگذار جامعه هستند فلذا بر این قشر تکلیف است که جامعه را در مسیر صحیح هدایت کنند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی